Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Witamy! Strona Główna

Forum Witamy! Strona Główna » Wydarzenia » Ziemia słupska. Mapa zagrożeń drogowych.
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Ziemia słupska. Mapa zagrożeń drogowych.
PostWysłany: Pon 21:28, 30 Sty 2006
AriN
Członek mafii
Członek mafii

 
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 121
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk-Zaspa


Tutaj uważaj na drodze
1. Droga wojewódzka nr 214.
Na krętym i wąskim odcinku Krępa Kaszubska-Charbrowo od lat dochodzi do śmiertelnych wypadków. Mają jeden wspólny mianownik: brawura kierowców.
2. Droga nr 6 Sławno-Koszalin.
Szczególnie niebezpieczny jest odcinek między Bobrowiczkami a Malechowem. Tu do wypadków dochodzi głównie z powodu nadmiernej prędkości i nieprawidłowego wyprzedzania.
3. Słupsk - najbardziej niebezpieczny jest ciąg ulic: Szczecińska, Tuwima, Deotymy, Jana Pawła II, Zamkowa, Garncarska, Gdańska.
Tymi ulicami przebiega przez miasto ruchliwa droga krajowa nr 6 Gdańsk - Szczecin. Tu nie ma dnia bez kolizji lub wypadku.
4. Szczególnie niebezpieczny jest odcinek drogi krajowej nr 6 Słupsk-Lębork między Żochowem a Darżynem.
Choć jest prosty i ma niezłą nawierzchnię wydarzyło się tu już kilka śmiertelnych wypadków.
5. Na drodze wojewódzkiej nr 210 Ustka-Słupsk-Unichowo szczególnie niebezpieczny jest odcinek Głobino-Dębnica Kaszubska.Prosta, wąska szosa o złej nawierzchni pomiędzy dwoma szpalerami drzew. Do tego częste i silne boczne podmuchy wiatru. Doszło już tu do kilku tragicznych wypadków.
6. Czarna Dąbrówka.
Skrzyżowanie dróg na Słupsk i Lębork. Mimo że jest dobrze oznakowane i zamontowane są tu spowalniacze, praktycznie, co roku giną tu w wypadkach drogowych ludzie. Tylko w ub. roku zginęły tu dwie osoby, a kilka zostało poważnie rannych.
7. Odcinek drogi Bytów-Chojnice.
Wydarzyło się tu kilka tragicznych wypadków, choć wydaje się, że nie ma do tego żadnych podstaw. W ubiegłym roku zginęły tu trzy osoby.
8.Odcinek „berlinki” między Rychnowami a Nieżywięciem jest usłany krzyżami i wieńcami.
Wprawdzie w ostatnich latach, po ustawieniu tzw. czarnych punktów, sytuacja nieco się poprawiła. W ub. roku dwie ofiary śmiertelne, w tym - jedna.
Tu kradną auta
1* Słupsk
W ub. roku skradziono 73 samochody w różnych miejscach, a wyjątkowo "pechowa" była ul. Królowej Jadwigi na oś. Sobieskiego. Tu zginęły aż 3 auta.
2* Lębork. Osiedle Sportowe
Statystycznie najwięcej aut ginie z ul. Marusarzówny. Osiedle jest rozległe i nie we wszystkich miejscach oświetlone.
3* Lębork. Ulica Kossaka.
Ostatnio zwiększyła się tu liczba kradzieży samochodów prosto z garażu.
4* Lębork. Osiedle Czołgistów
Auta kradzione są wprost z ulicy. Najczęściej stare roczniki. W kilku przypadkach odnaleziono je porzucone, niekiedy bez większych zniszczeń.
5*6*7* Bytów, Miastko
Auta w obu miastach giną często i to z różnych miejsc. Najczęściej są to drogie samochody, nierzadko należące do cudzoziemców. Choć policja w powiecie szczyci się największą skutecznością w odnajdywaniu aut na Pomorzu, to wynik - ponad 29 procent - kierowców na pewno nie satysfakcjonuje.
Samochody giną też z ośrodków wypoczynkowych w gminach: Czarna Dąbrówka, Studzienice i Parchowo.
8* Sławno
Mianem "samochodowej czarnej dziury" określany tu jest rejon ulic: I Pułku Ułanów, Racibora i Witosa. Tu zdecydowanie częściej niż w innych częściach miasta i powiatu giną samochody.
9* Ustka
W kurorcie i okolicach skradziono w ub. roku 35 aut, głównie w sezonie letnim.
Złodziejom wbrew
System Automatycznego Rozpoznawania Kradzionych Samochodów
Ten system słupska policja testuje jako pierwsza jednostka w kraju. Jest on podłączony do sieci kamer monitorujących miasto i automatycznie wychwytuje numery rejestracyjne skradzionych aut. Alarmuje operatora centrum monitoringu, a ten zdalnie śledzi podejrzany samochód i kieruje ścigającymi go patrolami.
Stop 24
Program ochrony samochodów przed kradzieżą słupska policja wprowadziła 1 września 2002 r., jako druga w kraju (po wrocławskiej). Właściciele aut umieszczają na swoich pojazdach odblaskowe nalepki, wówczas dane o samochodzie trafiają do bazy danych. Każdy patrol policji, który zauważy oznakowany nalepkami programu samochód w godzinach między 24 a 4 dokona jego prewencyjnej kontroli. Program Stop 24 działa też w Bytowie.
Łap z nami
Osobom, które nawet anonimowo przekażą policji informacje, dzięki którym zatrzymani zostaną samochodowi złodzieje lub włamywacze mogą być wypłacone nagrody ze specjalnego funduszu komendanta miejskiego policji. Wysokość nagrody jest zależna od wagi informacji. Działa telefoniczna infolinia 0 800 310 091 lub telefon sekcji kryminalnej KMP Słupsk 59 848 05 88. Można także wysłać e-mail: [link widoczny dla zalogowanych]
Utrudnij życie złodziejowi
Emilia Adamiec
oficer prasowy słupskiej policji

- Pamiętajmy, że każde dodatkowe zabezpieczenie samochodu zniechęca potencjalnego złodzieja do jego kradzieży. Podobnie jak parkowanie auta w widocznym i dobrze oświetlonym, a najlepiej strzeżonym miejscu. Niestety niektórzy kierowcy wręcz ułatwiają zadanie złodziejom pozostawiając w pojeździe kluczyki lub dokumenty.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Ziemia słupska. Mapa zagrożeń drogowych.
  Forum Witamy! Strona Główna » Wydarzenia
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin